card

Ziołolecznictwo

Historia medycyny mongolskiej, która opiera się głównie na ziołolecznictwie, liczy sobie ponad 2000 lat. Mongolia to kraj zróżnicowany z dzikimi krajobrazami- pięknymi górami, stepy, jeziora i pustynię Gobi. Jednocześnie jest krainą rzadkich, dziko rosnących roślin leczniczych, wystepujących najczęściej w okolicy gór Khangai. Naturalnie pozyskane rośliny są przygotowywane według sprawdzonych przez wieki receptur co sprawia, że są one bardzo skutecznym surowcem w ziołolecznictwie. Każdą roślinę zbiera się wyłącznie w odpowiedniej porze roku i odpowiednim momencie okresu kwitnienia.W wyrabianiu ziół wykorzystuje się tylko tę część rośliny, która zawiera substancję czynną. Taki wybiórczy sposób wydobywania surowców zmniejsza ryzyko reakcji alergicznej i innych nieporządanych działań do minimum
Zalety mongolskich ziół:

  1. Wieloletnia historia uprawiania ziołolecznictwa zapewnia najlepsze efekty.
  2. Surowce pozyskiwane są z czysto ekologicznych upraw i rosnących naturalnie roślin.
  3. Każda roślina zbierana jest z wielką starannością tylko w odpowiednich momentach w zależności od okresu kwitnienia i pory roku.
  4. Zbiera się i stosuje tylko tę część rośliny, która posiada substancję czynną (kwiatostan, liść, korzenie lub łodyga itd.)
  5. Indywidualny sposób przygotowywania każdej rośliny pozwala na eliminacje niepotrzebnych substancji z roślin.