card

Stawianie baniek

Stawienie baniek to bardzo stara metoda leczenia wielu chorób.

- W miejscach, w których stawiane są bańki powstaje przekrwienie, dochodzi do pęknięcia podskórnych naczyń krwionośnych, a w związku z tym wynaczynia się krew. Dzięki temu nasze ciało odbiera to działanie jako bodziec do wytworzenia dużej ilości nowych ciał odpornościowych. Bańki silnie pobudzają organizm do walki z infekcjami i zapobiegają ich powstawaniu, a także namnażaniu wirusów.

- Poprzez podrażnienie receptorów skóry mięśni i powięzi bańki wpływają na rozszerzenie naczyń krwionośnych. Ma to działanie przeciwbólowe, odkwasza, oczyszcza chore tkanki, dożywia je i natlenia. Pobudza się przemiana materii, więc organizm szybciej wydala szkodliwe substancje będące przyczyną dolegliwości bólowych i stanów zapalnych.

- Bańki wpływają na rozluźnienie mięśni, eliminują napięcia mięśniowe i skurcze. Przynoszą ulgę w przypadku bólu napiętych mięśni pleców, karku oraz szyi.

Stawianie baniek trwa jednorazowo zwykle około 10-25 minut. Zazwyczaj zabiegi leczenia bańkami powtarza się w kilku seriach. Codziennie, lub co drugi dzień.

Bańki z powodzeniem można łączyć również z innymi metodami leczenia co daje szybkie i zadowalające efekty.